Home » Projekty » Quest – śladem chłopców malowanych

Quest – śladem chłopców malowanych

Questing to metoda odkrywania dziedzictwa miejsca polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Na końcu szlaku jest umieszczony SKARB (skrzyneczka, a w niej pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie całej trasy). Więcej o questingu na BestQuest.

Działania, które realizowaliśmy w ramach projektu wpisywały się w program lokalnych obchodów 100- lecia wybuchu I wojny światowej. Stworzyliśmy quest, który poprowadzi uczestników przez obszar gminy Michałowice i Zielonki, śladami I wojny światowej. Quest rozpoczyna się w Książniczkach przed remizą OSP, a kończy się pod Obeliskiem Legionowym w Michałowicach.

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy młodzież z terenu Gminy Michałowice. Piętnastoosobowa grupa młodych badaczy historii lokalnej wzięła udział w warsztatach, w ramach których uczestnicy zbierali informacje na temat śladów I wojny światowej na naszym terenie, przeprowadzili wizję lokalną okolicy i wreszcie przygotowali propozycję questu –  wierszowanego przewodnika po gminie Michałowice śladem „chłopców malowanych”, czyli żołnierzy I Kompanii Kadrowej.

Efekty projektu na www.strumillo.org.pl/quest

 

Partner projektu:

wariant_mik_cmyk copy
mik-1124