Home » Bez kategorii » Warsztaty genealogiczne

Warsztaty genealogiczne

Zapraszamy na warsztaty genealogiczne – Historie w mojej rodzinie

Stowarzyszenie Instytut Strumiłły zaprasza na warsztaty genealogiczne, które rozpoczną się w kwietniu br. Kurs składa się z 12 spotkań, które poprowadzą genealodzy ze stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce (www.tkwp.pl). W trakcie kursu będzie można zapoznać się ze źródłami do genealogii i programami, które pomagają w gromadzeniu zbiorów. Nauczymy się tworzyć drzewa genealogiczne i wywody przodków. Pokażemy jak szukać naszych krewnych w internecie i w archiwach. Opowiemy o DNA i podpowiemy jak tworzyć archiwa rodzinne. Skoncentrujemy się na historii lokalnej i pokażemy bogate źródła genealogiczne dla miejscowości naszej gminy.

Kurs jest bezpłatny dla uczestników, ponieważ Instytut Strumiłły pozyskał grant na jego organizacje. Jako że miejsc na kursie mamy tylko 20, radzimy się spieszyć ze zgłoszeniami. Można to zrobić mailowo: instytut@strumillo.org.pl lub telefonicznie 501 012 068.

Planujemy rozpoczęcie kursu na początku kwietnia br. a warsztaty będą się odbywały średnio 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych w Bibliotece w Michałowicach. Wiele zależy oczywiście od sytuacji pandemicznej i zastrzegamy sobie możliwość przesunięcia kursu na późniejszy termin. Prosimy śledzić informacje na stronie internetowej i facebooku Instytutu.