Home » Bez kategorii » Ruszamy z nowym projektem

Ruszamy z nowym projektem

Instytut Strumiłły rozpoczyna nowy projekt pn. „Już wiem jak działa samorząd”. Przez najbliższe 1,5 roku będziemy przybliżać mieszkańcom gminy Michałowice działania samorządu i będziemy ich zachęcać do większego udziału w życiu publicznym.

Najpierw za pomocą mapy wydatków chcemy w przystępny sposób pokazać mieszkańcom na co wydawane są pieniądze z gminnego budżetu. Przybliżymy też tematykę funduszu sołeckiego i zachęcimy do większego udziału w zebraniach wiejskich. Chcemy również zainteresować mieszkańców planowaniem przestrzennym i inicjatywą lokalną.

Pierwsze efekty ujrzą Państwo po uchwaleniu przez Radę Gminy Michałowice budżetu gminy na rok 2015. Stanie się to zapewne w styczniu przyszłego roku, a w lutym lub marcu powinni Państwo otrzymać jego graficzne przedstawieniu w formie mapy wydatków. W kolejnych miesiącach będziemy realizować następne fazy projektu.

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla demokracji, którego operatorem jest Fundacja im. Stefana Batorego. Program Obywatele dla Demokracji finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli tzw. Funduszy EOG). Wartość projektu – 70 000 zł.

logo_belka