Home » Bez kategorii » Rusza Centrum Aktywnego Seniora

Rusza Centrum Aktywnego Seniora

Nasze logo wersja robocza

Zajęcia dla osób 60+ z terenu Gminy Michałowice rozpoczną się w okolicy końca maja. Wcześniej odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zajęcia zaplanowaliśmy również w nawiązaniu do oczekiwań seniorów, które wyrazili w prowadzonej wcześniej ankiecie. 

 

Jakie zajęcia odbędą się w ramach projektu?

1)   „Komputer – mój przyjaciel” : Zajęcia komputerowe dla trzech grup w trzech miejscowościach: Michałowice, Raciborowice, Więcławice. Uczestnicy będą uczyć się, jak korzystać z komputera na co dzień: jak szukać potrzebnych i ciekawych informacji w Internecie, jak zrobić przelew, wysłać maila, załatwić sprawy urzędowe, pisać teksty, robić obliczenia i jeszcze więcej. Zajęcia będą odbywały się przez 3 miesiące dla każdej grupy, w różnych terminach, 2 razy w tygodniu. Będą w małych grupach, by uczestnicy mieli swobodny dostęp do komputerów, a także by mogli korzystać z pomocy instruktora oraz asystenta i zdobyć jak najwięcej praktycznych umiejętności.

2)  „Nasze kochane tradycje” : Zajęcia z rękodzieła i rzemiosła dla osób 60+. Odbędzie się 10 warsztatów, na których seniorzy, pod opieką doświadczonych instruktorów, będą rozwijać swoje talenty, tworząc różnymi technikami piękne przedmioty, tradycyjne ozdoby. Dzięki temu wspólnie przyczynimy się do tego, by przetrwały lokalne tradycje, piękne zwyczaje i dawne rzemiosła. Zajęcia będą miały charakter przypominający dawny, ciepły klimat ludowych spotkań i wieczornic. Planowane techniki to: praca z drewnem, decoupage, wyplatanie z wikliny, filcowanie, malowanie, tradycyjne ozdoby świąteczne i wiele innych. Jesteśmy otwarci na propozycje seniorów-twórców rękodzieła z naszej gminy, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość. Będzie również zorganizowana wystawa rękodzieła.

3)   „Ruch to zdrowie” – zajęcia ruchowe pomagające zadbać o sprawność fizyczną i zdrowie. Ćwiczenia będą specjalnie dobrane na potrzeby seniorów, a ich celem jest: polepszenie sprawności ogólnej (układ mięśniowy, kostny, oddechowy, krążenie), a także relaksacja przy wykorzystaniu swobodnego, naturalnego ruchu przy muzyce. Prowadzone będą przez fizjoterapeutę i profesjonalnego instruktora pracującego z seniorami na co dzień. Ćwiczenia będą przyjemne i poprawią nastrój każdemu.

4)   Wykłady specjalistów z różnych dziedzin: spotkanie z dietetykiem, prawnikiem, lekarzem, historykiem czy psychologiem. Wykłady będą otwarte dla wszystkich osób z gminy, również dla młodszych.

5)   Wyjazdy: do pięknych, atrakcyjnych przyrodniczo miejsc, do placówek kulturalnych, na koncert, a nawet w odwiedziny do klubu seniorów z innego regionu.

Jak dowiedzieć się więcej lub zapisać się na zajęcia?
– poprzez kontakt z koordynatorem projektu, Sylwią Szczupak pod numerem telefonu: 506-255-554 lub mailowo: slw.szczupak@gmail.com
– poprzez kontakt z członkami Instytutu Strumiłły
– gminne Centrum Kultury i Promocji lub GOPS
– będą rozpowszechniane plakaty i ulotki w miejscach uczęszczanych przez seniorów

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!

logo_kolor