Home » Bez kategorii » „Powrót do przeszłości” – wystawa zdjęć z Michałowickiego Archiwum Społecznego

„Powrót do przeszłości” – wystawa zdjęć z Michałowickiego Archiwum Społecznego

1W piątek 11 listopada, odbył się wernisaż wystawy fotografii z zasobu Michałowickiego Archiwum Społecznego pt. Powrót do przeszłości. W spotkaniu udział wzięli uczestnicy naszego projektu – archiwiści społeczni i świadkowie historii – oraz pozostali mieszkańcy gminy. Wszyscy z zaciekawieniem odbyli podróż w czasie do gminy Michałowice sprzed lat.

Wystawa ukazuje dawne oblicze ziemi michałowickiej utrwalone na fotografiach odkrytych w domowych archiwach. Prezentowane na niej zdjęcia są zapisem historii życia codziennego w dawnych wsiach michałowickich począwszy od końca XIX wieku aż do lat 60. XX wieku. Wybrane z zasobu MICHASia kadry układają się w fascynującą opowieść o ludziach, miejscach i zdarzeniach.

Na 22 planszach zostało przedstawionych ponad 60 archiwalnych fotografii. Najstarsze z nich pochodzą z drugiej połowy XIX wieku, najmłodsze z lat 60-tych XX wieku.

Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2017 roku, a można ją oglądać w Bibliotece w Michałowicach (foyer obok sali widowiskowej, na I piętrze) w godzinach 11.30-19.