Home » Bez kategorii » Relacja z konferencji podsumowującej projekt „Warsztaty genealogiczne – historie w mojej rodzinie”

Relacja z konferencji podsumowującej projekt „Warsztaty genealogiczne – historie w mojej rodzinie”

Dnia 7 września 2021 w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Michałowicach odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Warsztaty genealogiczne Historie w mojej rodzinie”. Spotkanie zakończyło cykl 12 warsztatów, podczas których uczestnicy poznawali źródła do badania losów swoich przodków, przeszukiwali dostępne, zdigitalizowane zasoby, aby dotrzeć do informacji o członkach rodziny.

O tym, że cele projektu zostały zrealizowane świadczyły opowieści Pana Artura Korfela i Pana Mateusza Rosiaka, którzy w niezwykle zajmujący i barwny sposób przedstawili swoje badania genealogiczne i odkrycia, których dokonali analizując dostępne dokumenty. Ileż tajemnic skrywają w sobie rodzinne annały….
W kolejnej części konferencji przedstawicielki Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce, Karolina Szlęzak i Kinga Urbańska, które prowadziły cykl warsztatów genealogicznych w ramach projektu, przedstawiły wspólną pracę aktywnych adeptów genealogii, której efekt może być przyczynkiem do kolejnych badań dotyczących ludności zamieszkującej teren parafii Więcławice i Raciborowice pod koniec XVIII wieku.
Natomiast inicjator projektu – Jarosław Sadowski, przedstawił kolejny rezultat działań projektowych tj. nową odsłonę strony Michałowickiego Archiwum Społecznego ( Michaś), która wzbogaciła się o kolejny dział Genealogia.
Po strawie dla ducha przyszedł czas posilić i ciało, na wytrwałych uczestników konferencji czekały smakołyki ze słonecznej Italii. Do foyer biblioteki przeniosła się nieoficjalna część konferencji, to tutaj obecni przedstawiciele Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa, przedstawiciele Stowarzyszenia „Pod Kwitnącą Jabłonią” uczestnicy i organizatorzy warsztatów genealogicznych inspirowali się wzajemnie tworząc podwaliny kolejnych inicjatyw.