Home » Bez kategorii » Michas na Patronite

Michas na Patronite

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Michałowickiego Archiwum Społecznego!
Michas wystartował właśnie na platformie Patronite, która pomaga zbierać fundusze na działalność wielu organizacjom i twórcom. Wsparcie polega na comiesięcznej wpłacie kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych na działalności, które cenicie.

Dlaczego prosimy o wsparcie? Michałowickie Archiwum Społeczne jest inicjatywą całkowicie społeczną, stworzoną przez grupę pasjonatów, którzy przez ostatnie kilka lat w swoim wolnym czasie tworzyli zasób Archiwum. I tak nadal pozostanie, praca społeczna i wolontariacka pozostanie podstawowym zasobem Michasia.
 
Ale oprócz pracy, konieczny jest też kapitał. Michałowickie Archiwum Społeczne potrzebuje pieniędzy na opłacenie domen internetowych, serwerów (nasze zbiory zajmują co raz więcej miejsca), zakup dysków, opłacenie usług bankowych, pocztowych, księgowych. Podstawowe, stałe koszty przekraczają 2000 zł rocznie.
 
Chcielibyśmy też rozwijać Archiwum. Nawet jeśli zdobywamy granty na naszą działalność, najczęściej musimy zapewnić wkład własny. Przykładowo projekt warsztatów genealogicznych, które przeprowadziliśmy w 2021 roku miał budżet 21 500 zł, z czego 10% pochodziło ze środków własnych Stowarzyszenia.
Dlatego zwracamy się z prośbą do osób, które cenią sobie naszą pracę i mogą sobie na to pozwolić, o wsparcie comiesięczną, drobną kwotą. Wystarczy kliknąć w link www.patronite.pl/michas , wybrać opcję „Zostań patronem”, zalogować się w patronite, i wybrać kwotę wsparcia. Możliwe formy płatności to blik, przelew internetowy lub karta kredytowa.
Dzięki Wam zachowamy jeszcze więcej pamiątek z przeszłości naszej Małej Ojczyzny.