Home » Bez kategorii » Nagrody im. Tadeusza Strumiłły – Szumiący Dąb 2014 rozdane!

Nagrody im. Tadeusza Strumiłły – Szumiący Dąb 2014 rozdane!

W sobotę 2 sierpnia br. podczas Pikniku Patriotycznego w Michałowicach po raz pierwszy rozdano nagrody im. Tadeusza Strumiłły, ustanowione przez Samorząd Gminy Michałowice i Instytut Strumiłły.

nagrodzeni

Laureaci Nagrody im. Tadeusza Strumiłły – Szumiący Dąb 2014

Wręczenie nagród poprzedziło szereg atrakcji. Grupa rekonstrukcyjna Pospolite Ruszenie Szlachty Krakowskiej przedstawiła żywą lekcje historii, prezentując jednostki wojskowe kilku minionych epok.

Harcerze rozstawili strzelnice, dmuchańce, malowali twarze robili tatuaże i zorganizowali loterię. Na stoiskach można było nabyć okolicznościową kartkę pocztową i znaczek wydany przez Pocztę Polską i gminę Michałowice z okazji 100-lecia Przejścia I Kompanii Kadrowej.

Odbyła się też prapremiera Questu Śladem Chłopców Malowanych – projektu zrealizowanego przez Instytut Strumiłły z Małopolskim Instytutem Kultury.

Następnie nastąpiło wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych. Najbardziej podobały się Jakubowe Muszelki, a razem z nimi grały połączone orkiestry Wieniawa i Echo oraz kapela ludowa Serenada.

Kolejnym punktem w programie było sadzenie pamiątkowego dębu „Józef Piłsudski”. Pierwsze łopaty wbili Pan Wójt Antoni Rumian oraz Przewodniczący Rady Gminy Adam Bubka. Następnie do zakopywania drzewa przyłączyli się uczestnicy Pikniku.

Kulminacyjnym punktem Pikniku było wręczenie nagród Tadeusza Strumiłły – Szumiący Dąb 2014.

W kategorii działacz społeczny nagrodę otrzymała Pani Elżbieta Kwaśniewska za za pełne pokory odkrywanie  bogactwa dziedzictwa historycznego Naszej Małej Ojczyzny i utrwalanie  ich na kartach „Naddłubniańskich Pejzaży”. Za ratowanie cennych, lokalnych zabytków kultury oraz za twórcze poszukiwania, pasję, którą się dzieli, motywując otoczenie do podejmowania ciekawych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

Nagrodę w postaci statuetki oraz bonów do jednej z księgarni wręczył Prezes Instytutu Strumiłły dr Mateusz Wyżga wraz z Tadeuszem Strumiłło – wnukiem patrona.

Nagrodę w kategorii przedsiębiorca otrzymał Rafał Stanuch – założyciel i właściciel firmy Awex, w uznaniu za działalność inwestycyjną podejmowaną na terenie Gminy Michałowice, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz za tworzenie miejsc pracy dla społeczności lokalnej, a także za zmianę oblicza centrum Masłomiącej i działania na rzecz społeczności lokalnej. W imieniu Pana Stanucha, który był w delegacji, nagrodę odebrał Maciej Uznański – Dyrektor ds. sprzedaży w firmie Awex.

Nagrodę w postaci statuetki oraz dwóch biletów do Kraków Areny na koncert Michaela Buble wręczył Wójt Gminy Michałowice Antoni Rumian oraz wnuczka patrona Ewa Strumiłło.

Na koniec wręczono nagrodę w kategorii uczeń, a otrzymała ją Joanna Kowalska z Raciborowic – Prawdy. Nagrodę w postaci statuetki oraz trzymiesięcznego karnetu do Parku Wodnego w Krakowie wręczył Jarosław Sadowski – Zastępca Wójta Gminy Michałowice oraz Wiceprezes Instytutu Strumiłły wraz z Jerzym Illgiem – wnukiem patrona.

Poniżej fotorelacja z uroczystości.