Home » Bez kategorii » Zamiast mapy rym

Zamiast mapy rym

Dnia 23 czerwca 2014 roku uczestnicy projektu „Quest śladem chłopców malowanych” uczestniczyli w niezwykłym maratonie – maratonie rymowania. Kolejny etap projektu – warsztaty polegające na tworzeniu questu – wymagał kreatywności nie tylko od prowadzących, ale przede wszystkim od grupy gimnazjalistów zaangażowanych w projekt.

Wyposażeni w wiedzę na temat śladów pierwszej wojny światowej w najbliższej okolicy, ubogaceni doświadczeniem „wizji lokalnej” wytyczonego szlaku, uzbrojeni w mapy i zdjęcia pracowaliśmy nad przygotowaniem rymowanego przewodnika. Pierwsze zadanie to zrekonstruowanie trasy naszego przemarszu – to nie było łatwe, zwłaszcza, że dużo wędrowaliśmy po lesie.

Następnie podczas burzy mózgów szukaliśmy pomysłu na hasło, które ma doprowadzić odkrywców do skarbu. Wreszcie podzieleni na kilkuosobowe grupy tworzyliśmy rymowane opisy wędrówki i miejsc, na które turyści winni zwrócić szczególną uwagę.

To był niezwykle wyczerpujący ale też i owocny czas. Napisaliśmy Questa- jeszcze redaktorskie poprawki, testowanie w terenie i drukujemy.

Zatem …do zobaczenie na szlaku…śladem chłopców malowanych.

Partner:

wariant_mik_cmyk copy

 

mik-1124